RSS
Apartamenty Baska Voda - zobaczcie ofertę prywatnych apartamentów w Baska Voda

Baska Voda

Baska Voda znajduje się dziesięć mil na północny zachód od Makarskiej. Miejsce to słynie z długich, piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody. W Baska Voda znajduje się barokowy kościół św. Lovre (1750.g.), a obok znajduje się kilka średniowiecznych nagrobków i kościół św. Mikołaja, który został zbudowany w 1889 roku. Powyżej Baska Voda, na zboczach stoku góry znajduje się Bast i Topići – typowy region w górach Biokovo miasteczko ze starymi domami z kamienia.

Baska Voda: Oferta turystyczna

Baska Voda oprócz słońca, morza i przepięknych plaż oferuje wszystko, czego potrzebujesz dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek i dla osób chcących dobrze się bawić. W niekończących się piaszczystych plażach można korzystać z kąpieli w czystym morzu i relaksu w orzeźwiającym cieniu drzew. W kierunku Brela jeszcze dalej znajdują się urządzone promenady wzdłuż plaży z licznymi restauracjami które nocą, stają się centrum towarzystwa i zabawy. W kierunku południowo-wschodnim znajduje się promenada wzdłuż plaży gdzie można chodzić szlakami wzdłuż morza aż, do Makarskiej.

Baska Voda: Wycieczki i rekreacja

Z Baska Voda i okolic można pójść w góry Biokovo, uroczego parku przyrody, z którego można zobaczyć cały obszar wodny Makarska. Biokovo oferuje także wycieczki piesze, wspinaczkę i jazdę na rowerze. Wyspy akwatorium Makarska można zwiedzać podczas jednodniowych wycieczek zorganizowanych, jak również promem, który kursuje z pobliskiej Makarski i Drivenika. Z wybrzeża można ruszyć i spróbować swoich sił w żeglarstwie, nurkowaniu, surfingu, a może nawet paraglidingu. Jeśli masz skłonność do przygody z pewnością warto wziąć udział w raftingu w kanionie rzeki Cetina. Bardzo blisko głębi kontynentu znajduje się miasto Imotski z Czerwonymi i Niebieskimi jeziorami, sanktuarium w Medjugorje, Mostar, a wzdłuż wybrzeża można odwiedzić Dubrownik, Split, Omis i koniecznie nie przegap tego aby posłuchać słynnych klap z Omis.

Baska Voda: Kultura i Rozrywka

W Baska Voda znajduje się kilka muzeów. W Muzeum Archeologicznym można w szczegółach zobaczyć eksponaty stare nawet 3700 lat. W malakologicznym Muzeum (Muzeum muszli) znajduje się największy zbiór muszli z tego obszaru Adriatyku, ale także ze wszystkich innych mórz na świecie z oddzielnymi eksponatami z wód okolicy Baska Voda. Ponadto można zwiedzić stare kamienne kościołki, z których najstarszy kościół św. Roka w Bastu z XV wieku, podczas gdy w Baska Voda jest kościół św. Lovre i św. Mikołaja. Od maja do października w Baska Voda odbywa się bogaty program muzyczny, m.in. pieśni ludowych. Jednocześnie zapraszamy na pyszne dania gotowe, owoce morza i dobre wina. W Baska Voda na pewno nie zabraknie wrażeń.

Sport w Baska Woda

Baska Voda jest idealnym miejscem turystycznym i oazą aktywnego wypoczynku. Tutaj bogata oferta turystyczna oparta jest na wyjątkowej możliwości dla sportu, a malownicza okolica zaprasza wszystkich miłośników rekreacji i natury na relaks. Baska Voda oferuje wiele obiektów sportowych dla różnych dyscyplin sportowych: piłki nożnej, koszykówki, rugby, piłki ręcznej, tenisa. Piękne i ciekawe wybrzeże zaprasza do sportów ekstremalnych, takich jak windsurfing, nurkowanie, parasailing, surfing, łowienie ryb pod wodą i inne. Więcej informacji na: www.baskavoda-riviera.eu.

Skomentuj ten artykuł