RSS
Apartamenty Bol - zobaczcie ofertę prywatnych apartamentów w Bolu

Bol

Niegdyś Bol był miastem właścicieli winnic, rybaków i marynarzy a dzisiaj jest to wyraźnie turystyczna osada. Ludzie tutaj są bezpośredni i oryginalni. To osiedle dysponuje rozwiniętą siecią współczesnych hoteli i różnorodna oferta kwater prywatnych, od kempingów do prywatnych kwater. Wraz z infrastruktura usługową ofertę dopełnia parę klubów, szkoła żeglowania na desce, szkoła nurkowania duże centrum tenisowe, różne boiska sportowe, fitness centrum i wiele innych atrakcji. Bol jest ulubionym miejscem dla turystów lubiących statki i nautykę a w porcie są specjalne miejsca do cumowania jachtów. Szerszy obszar Bol to przestrzeń o dużym potencjale rekreacyjnym z jedynymi w swoim rodzaju elementami kulturowo-historycznymi oraz niepowtarzalna kombinacja kontynentalnego i morskiego ambientu.

Sport w Bol
Do dyspozycji macie Państwo bardzo dobre korty tenisowe, sprzęt do tenisa, uprzejmy personel oraz bardzo dobre szkoły tenisowe. Centrum tenisowe „Potočine” składa się z ponad 20 boisk tenisowych z czerwonym ziemistym podłożem otoczonych zielonymi sosnami. Centralne miejsce zajmuje oczywiście stadion tenisowy, na którym zostało rozegranych wiele emocjonujących finałów. Właściwie turnieje tenisowe uczyniły Bol słynnym miejscem, wiele międzynarodowych regionalnych i światowych turniejów zostało tutaj rozegranych, FED CUP.

Bol dzisiaj został ulubionym miejscem dla surferów z rożnych krajów Europy i świata. Morski kanał pomiędzy wyspa Brač i Hvar, wiatr, który tam wieje stwarza idealne warunki dla windsurfingu. Do dyspozycji wszystkich windsurferów oraz dla tych, którzy dopiero się nimi staną do dyspozycji oddano nawet cztery surf centra. Dzięki nim Bol uzyskał miano bardzo znanej, windsurfingowej destynacji. Każdego roku odbywa się tu wiele zawodów. Oprócz tenisa i windsurfingu, po czym Bol jest najbardziej znany, oraz pozostałych sportach wodnych w Bolu możecie jeszcze Państwo: zagrać w mini piłkę nożną, spróbować swoich sił w piłce ręcznej, zagrać w koszykówkę, skakać na trampolinie, przejechać się na rowerze (mountainbike), zamienić „duży” tenis na tenis stołowy, oddawać się przyjemnościom siatkówki plażowej. Zobacz także www.bol-brac.eu.

Skomentuj ten artykuł