RSS
Apartamenty Brela - zobaczcie ofertę prywatnych apartamentów w Brela

Brela

Brela (2000 mieszkańców) to nowoczesne turystyczne miasto o bogatej tradycji i przepięknym naturalnym środowiskiem. Brela to jeden z najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu Adriatyku. Położone wzdłuż wybrzeża, w sosnowym lesie, u podnóża stoku góry Biokovo. Piękne, zawsze czyste, i bardzo znane piaszczyste plaże znajdują się w cieniu starych drzew sosnowych. Krystalicznie czyste morze, klimat śródziemnomorski dają miasteczku Brela wygląd nowoczesnego ośrodka turystycznego, a zatem ten, który chociaż raz odwiedzi Brela zawsze wraca.
Brela to szczególnie odpowiednie miejsce dla rodzin, które szukają ciszy, spokoju, spacerów, odpoczynku. Spacer promenadą ciągnie się wzdłuż całego miasteczka Brela około 7 kilometrów. Jeśli zdecydujesz się pójść trzeba odwiedzić sąsiednie miejscowości Baška Voda oraz Makarska, która jest oddalona tylko 12 kilometrów.
Plaże to znak rozpoznawczy Brela. Jedna z najpiękniejszych plaż w serii plaż w Brela to „Punta Rata”. Położona na końcu długiego przylądku Dugi rat z symbolem “Kamen Brela” jest jedną z najpiękniejszych plaż na Adriatyku. To jest pierwsza plaża w Dalmacji, uhonorowana niebieską flagą- Europejską Nagrodą Środowiska.

Brela: Oferta turystyczna

W Brela można się zatrzymać w kilku hotelach lub w kwaterach prywatnych albo apartamentach. Brela obfituje w liczne piaszczyste plaże i krystalicznie czystą wodę. Jednym z charakterystycznych rzeczy Brela są i naturalne podwodne urwiska – miejsca, gdzie skały zanurzają się do ​​morza, na bardzo duże głębokości Zakłada się, że są to źródła słodkiej wody, a może nawet część rzeki, Cetina, która zanurza się gdzieś w głębi lądu. Vruja są znakomitym miejscem dla miłośników nurkowania. Ponadto możliwe jest prowadzenie nurkowania i innych sportów takich jak jazda na rowerze, wspinaczka, tenis, a nawet kręgle. Brela oferuje dużo zabawy dla młodzieży w klubach disco, bary nad morzem. Organizowane są dni połowu ryb i wieczory muzyczne oraz wydarzenia kulturalne. Duży wybór restauracji serwujących tradycyjne dania i mięsa oraz owoce morza. Są także organizowane wycieczki na pobliskie wyspy Brac, Hvar oraz Korčula oraz w góry, Biokovo rafting na rzece Cetina.

Aktywne wakacje w Brela

Piękne krajobrazy, korzystny klimat i stabilna pogoda przez cały rok, długie, gorące lato i łagodna słoneczna zima z wieloma słonecznymi dniami. Oprócz spędzania urlopu na pięknej plaży w cieniu sosen i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, można poprawić kondycję udając się na długie spacery lub jogging pięknymi ścieżkami z jednego do drugiego końca Baška Voda, Promajna, Bratus Krvavice aż do 15 kilometrów od oddalonej Makarska. Brela to doskonała bazą wypadowa na krótsze lub dłuższe wycieczki na wyspy Brač i Hvar Split, Trogir, Makarska, Dubrownik… Łańcucha górskiego Biokovo, który wznosi się powyżej Riwiery Makarskiej, jest chroniony park narodowy a najwyższy szczyt św. Jure (1762m) jest punktem wyjścia do nieograniczonej liczby przejazdów i wycieczek. Szczyt można pokonać pieszo, rowerem lub samochodem skąd rozpościera się wspaniały widok na wyspy Brač, Hvar, Korčula, Lastovo i półwysep Pelješac a nawet wyspy Mljet i Włochy, a we wnętrzu lądu widok na Imotski i góry w Bośni. Wycieczki piesze i wspinaczki na przygotowanych do tego celu skałach, jest to specjalne wyzwanie dla poszukiwaczy przygód. Podczas nurkowania można doświadczyć piękna podwodnego świata, które nie pozostawiają obojętnym. Malownicze okolice można odkryć podczas jazdy na rowerze lub na rolkach. Swoje ciało możesz jeszcze bardziej obciążyć w wielu sportowych i rekreacyjnych możliwościach oferowanych przez Brela, niektóre z nich to fitness, żeglarstwo, parasailing i inne sporty wodne, wypożyczalnia łodzi, obszary przeznaczone do piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, korty tenisowe, plac zabaw dla bowling itp.
Więcej informacji na: www.brela-riviera.eu.

Skomentuj ten artykuł