RSS

Istria Chorwacja

Co na pewno musisz zrobić, gdy jesteś na Istrii?

 1. PODZIWIAJ ARENE W PULI
  Najbardziej znanym zabytkiem na Istrii, który zachwyca tysiące turystów każdego roku. Kiedyś scena walki gladiatorów, dzisiaj jest to miejsce koncertów i festiwali, a turyści mogą odwiedzać ją codziennie lub odwiedzić wystawę w jej piwnicy.
 2. SMAKUJ SŁYNNYCH GRZYBOW TRUFLE.
  Brzydka bulwa wen, która znajduje się pod ziemią, zdobył smakoszy intensywnym smakiem, które uwielbiają ten grzyb z makaronem, mięsem i rybą. Nie przegap okazji, aby spróbować tej delicji Istrii w jednej z restauracji lub udać się do miasteczka Livade i restauracji Zigante gdzie można kupić tą delicje na pamiątkę lub jako doskonały smak dla siebie.
 3. OBIAD NA GOSPODARSTWIE ROLNYM
  Żywność bezpośrednio z ogrodu, zwierzęta, które biegają wokół ciebie, beczka wina – jest to gwarancja, że obiad będzie naprawdę zdrowym, wyrobiony z lokalny produktów bez szkodliwych sztucznych substancji! Gospodarstw agroturystycznych na Istrii jest rzeczywiście dużo trzeba tylko wybrać ulubione a sympatyczni gospodarze pokażą prawdziwe przysmaki.
 4. WYBIERZ SIĘ NA WYCIECZKĘ DO BRIJUNI
  Magicznie, malownicze wyspy, które odwiedzili dziesiątki największych światowych mężów. Popłynąć łódka lub pojeździć na rowerze, pograć w golfa i pozwiedzać letnią rezydencje marszalka Josip Broz Tito. Niezwykle doświadczenie zwłaszcza podczas safari gdzie można zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które żyją w nienaruszonym stanie naturalnego środowiska.
 5. OBEJRZYJ FILM NA FESTIWALE, W MOTOVUN
  Motovun Film Festiwal, gdzie można oglądać filmy pod rozgwieżdżonym niebem, i co noc z tysięcy młodych cieszący się zabawą do białego rana, to doświadczenie nie do przeoczenia.
 6. KUPIĆ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI OLIWY Z OLIWEK
  Producenci oliwy z oliwek z Istrii są jednymi z najlepszych w Chorwacji, a raz spróbowany olej z oliwek, będziesz chciał konsumować, na co dzień. Oprócz tych, ktorzy zdobyli medale i wyróżnienia, i którzy maja nieco droższy olej, są też mniej znani, ale cenowo bardziej konkurencyjni producenci.
 7. FOTOGRAFUJ ROVINJ
  Jednym z najbardziej fotogenicznych miast w Chorwacji, a może w Europie jest Rovinj z jego malowniczą starówka i zabytkami na półwyspie. Sfotografowany z najgorszym aparatem fotograficznym, a nawet telefonem komórkowym, Rovinj na zdjęciach zawsze wygląda wspaniale.
 8. ZBADAJCIE EUFRAZIJANE
  Jeden z najpiękniejszych wczesnych kościołów bizantyjskich w Europie znajduje się w Poreč. Eufrazijeva Bazylika jest unikatowym pomnikiem bogatej i długiej historii sięgającej 2000 lat.
 9. POZNAJ ISTRIE POD ZIEMIĄ
  Jaskinia Baredine, Jaskinia Pazin, Jaskinia Fastinskie królestwo, Jaskinia Mramornica, Jaskinia Romualda – znajdź swój sposób pod ziemią i pod eskortą oraz z fachowym przewodnikiem, odkryj piękno, które tylko natura może utworzyć.
 10. POZWÓL SOBIE NA SZTUKE
  Małe miasteczko na Istrii, Grožnjan każdego roku na początku maja doświadczaja swoista metamorfozę i zamienia się w kolonie sztuki i jazzu, sztuki, malarstwa, taniec, warsztaty teatralne itp.

Skomentuj ten artykuł